Euro 2012 skupine



euro 2012 skupine Euro 2012 skupine

Donosimo Euro 2012 skupine u kojoj će igrati Hrvatska reprezentacija ali i druge skupine te raspored utakmica.

Naša repka igrat će na Europskom prvenstvu 2012. u skupini C sa svjetskim i europskim prvacima Španjolskom, Italijom i Irskom.

Prvu utakmicu Hrvatska nogometna reprezentacija igra 10.06. u poljskom Poznanu s Irskom, druga je s Italijom 14.06. isto u Poznanu, a u zadnjem kolu 18.06. sa Španjolskom se igra u Gdanjsku.

Španjolska reprezentacija ima najskuplju momčad prvenstva od svih 16 sudionika Euro 2012 prvenstva koje će se od 8. lipnja do 1. srpnja iduće godine održati u Poljskoj i Ukrajini. Španjolci trenutno vrijede 641 milijun eura.

Na drugom mjestu po vrijednosti igrača je Njemačka sa 375 milijuna eura, a treći je Portugal sa 331 milijunom eura. Četvrta Engleska sa 326, a peta Italija sa 314. Hrvatska nogomenta reprezentacija se nalazi na 11. mjestu sa 146.9 milijuna eura vrijednom momčadi.

Ovo su ostale Euro 212 skupine i raspored utakmica

SKUPINA A:

1. Poljska
2. Grčka
3. Rusija
4. Češka

1. kolo – 8. lipnja:
Poljska – Grčka (Varšava, 18 sati)
Rusija – Češka (Wroclaw, 20.45 sati)

2. kolo – 12. lipnja:
Grčka – Češka (Wroclaw, 18 sati)
Poljska – Rusija (Varšava, 20.45 sati)

3. kolo – 16. lipnja:
Grčka – Rusija (Varšava, 20.45 sati)
Češka – Poljska (Wroclaw, 20.45 sati)

SKUPINA B

1. Nizozemska
2. Danska
3. Njemačka
4. Portugal

1. kolo – 9. lipnja:
Nizozemska – Danska (Harkov, 18 sati)
Njemačka – Portugal (Lviv, 20.45 sati)

2. kolo – 13. lipnja:
Danska – Portugal (Lviv, 18 sati)
Nizozemska – Njemačka (Harkov, 20.45 sati)

3. kolo – 17. lipnja:
Portugal – Nizozemska (Harkov, 20.45 sati)
Danska – Njemačka (Lviv, 20.45 sati)

SKUPINA C

1. Španjolska
2. Italija
3. Irska
4. HRVATSKA

1. kolo – 10. lipnja:
Španjolska – Italija (Gdanjsk, 18 sati)
Irska – HRVATSKA (Poznan, 20.45 sati)

2. kolo – 14. lipnja:
Italija – HRVATSKA (Poznan (18 sati)
Španjolska – Irska (Gdanjsk, 20.45 sati)

3. kolo – 18. lipnja:
HRVATSKA – Španjolska (Gdanjsk, 20.45 sati)
Italija – Irska (Poznan, 20.45 sati)

SKUPINA D:
1. Ukrajina
2. Švedska
3. Francuska
4. Engleska

1. kolo – 11. lipnja
Francuska – Engleska (Donjeck, 18 sati)
Ukrajina – Švedska (Kijev, 20.45 sati)

2. kolo – 15. lipnja
Švedska – Engleska (Kijev, 18 sati)
Ukrajina – Francuska (Donjeck, 20.45 sati)

3. kolo – 19. lipnja
Švedska – Francuska (Kijev, 20.45 sati)
Engleska – Ukrajina (Donjeck, 20.45 sati)

ČETVRTFINALE:

21. lipnja (Varšava, 20.45 sati) A1 – B2
22. lipnja (Gdanjsk, 20.45 sati) B1 – A2
23. lipnja (Donjeck, 20.45 sati) C1 – D2
24. lipnja (Kijev, 20.45 sati) D1 – C2

POLUFINALE

27. lipnja (Donjeck, 20.45 sati) A1/B2 – C1/D2
28. lipnja (Varšava, 20.45 sati) B1/A2 – D1/C2
FINALE:
1. srpnja – Kijev (20.45 sati).







Leave a Reply

Prije slanja komentara dokažite da niste spam robot i odgovorite na pitanje.

Koliko iznosi zbroj 10 i 1 - upišite broj

© 2011 Besplatno.com.hr. All rights reserved.
Proudly designed by Theme Junkie.